Çizgİ FilM Karakterlerİ DünyasI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Çizgİ FilM Karakterlerİ DünyasI

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Okullarda arsenikli su alarmı

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Okullarda arsenikli su alarmı Empty
MesajKonu: Okullarda arsenikli su alarmı   Okullarda arsenikli su alarmı Icon_minitimeC.tesi Ağus. 30, 2008 9:16 am

Arsenikli su krizi şimdi de okullara taşındı. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, okulların açılmasına az bir süre kalmasına karşı Milli Eğitim Bakanlığı'nın hiçbir önlem almadığını belirterek okullarda "su seferberliği" başlatılmasını istedi. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, bazı bölgelerde arsenikli su krizi yaşandığını kaydederek, “Aslında en büyük tehlike okullarda yaşanacaktır. Şu ana kadar Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu konuda hiçbir önlem almadığı görülmektedir” dedi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yaptığı açıklamada 2008-2009 eğitim-öğretim yılının 8 Eylül'de, ana sınıf ve ilköğretim birinci sınıf öğrencileri için ise 1 Eylül'de başlayacağını anımsatarak, “Ancak okulların açılmasına çok kısa bir süre kala bazı illerimizde arsenikli su krizi patlak vermiştir” dedi. Başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere birçok ilde, sularda arsenik miktarının standartların üzerinde olduğunun söylendiğini belirten Koncuk, “İnsanlarımız artık neredeyse şebeke suyunu kullanmaktan korkar olmuştur. Belediye başkanlarının tek yaptığı ise laf üretmek, konu üzerinden siyasi polemikler yapmaktan ibarettir. Hükümetin bu konudaki sessiz tutumuysa halkımız tarafından garipsenmektedir. Üzülerek söylüyorum ki, Türk halkının sağlığını bu derece ciddiyetle ilgilendiren bu durum karşısında yöneticilerimiz, beceriksiz, basiretsiz ve kriz yönetmekten uzak bir tablo ortaya koymaktadırlar. Kimi bölgelerimiz arsenikli su krizi ile çalkalanırken, aslında en büyük tehlike okullarda yaşanacaktır. Şu ana kadar Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu konuda hiçbir önlem almadığı görülmektedir” diye konuştu. Çocukların, okullarda arsenik miktarı yüksek olduğu iddia edilen sulardan içeceğine işaret eden Koncuk, konuyla ilgili velilerin Türk Eğitim-Sen'i aradığını anlattı. Velilerin, çocuklarını okula endişeyle göndereceklerini belirttiğini söyleyen Koncuk, velilerin yetkililerin bir an önce önlem almasını istediğini bildirdi.

En son karagözlüm tarafından Ptsi Eyl. 01, 2008 11:08 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Okullarda arsenikli su alarmı   Okullarda arsenikli su alarmı Icon_minitimeC.tesi Ağus. 30, 2008 12:29 pm

tşkklerr lol!
power_puffgirl
α∂мιη
α∂мιη
power_puffgirl

Kadın Mesaj Sayısı : 260
İş/Hobiler : intenet başka ne olabilir :d
Lakap : mohikan
Rep :
Okullarda arsenikli su alarmı Left_bar_bleue530 / 100530 / 100Okullarda arsenikli su alarmı Right_bar_bleue

Tuttuğun Takım : Okullarda arsenikli su alarmı 1444

MesajKonu: Geri: Okullarda arsenikli su alarmı   Okullarda arsenikli su alarmı Icon_minitimeSalı Eyl. 02, 2008 8:07 pm

saolllllllllllllll
http://cizgikarakter.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası